Loe Edasi »
Emmaste lasteaed avati 23. detsembril 1990.a. ja paikneb Emmaste valla keskuses. Lasteaed on projekteeritud kolmest Ants-tüüpi ühepereelamust, millede ristumiskohta on sobitatud saal, söögisaal, köögiblokk ning muud abiruumid. 2006.a. alustati lasteaia renoveerimisega ja 2007.aasta lõpuks sai lasteaed uue kauni ilme nii seest kui väljast. Juurde on ehitatud administratiivkorpuse teine korrus, kus on töö- ja puhkeruumid kogu maja personalile. Üldpinda on uues renoveeritud majas veidi üle 600 ruutmeetri.
Eelkooliealiste laste koduks 10,5 tunniks päevas on kaks rühmablokki: Sammalhabe ja Kingpool. Kaks rühma töötavad liitrühma põhimõttel vanuses 1,6 – 7 aastat. Lastepere suurus meie majas on 2018/19 õppeaastal 25 last. Mõlemas rühmas on vabu kohti!
Töötajaid on majas 11. Igas rühmas töötab kaks pedagoogi ja õpetaja-abi. Kõneravi vajavate lastega tegeleb logopeed Krista Leisberg kahel korral nädalas. Rühma vanuselise koosseisu kõikumise tõttu viiakse õppe-kasvatustegevused läbi eraldi noorematele ja vanematele lastele. Eraldi õpetatakse koolieelikuid.
Lasteaed on avatud tööpäevadel kella 7.30 kuni 18.00. Lastevanemate poolt makstava toiduraha maksumuse ülempiir on 1,28 €, mille eest toitlustatakse lapsi kolm korda päevas. Lapsevanemad tasuvad ainult toiduainete eest, toiduvalmistamise kulud katab vallavalitsus. Toidurahale lisaks maksavad vanemad õppemaksu 11 kuu eest (august- juuni) 3,20€ kuus.
Lasteaia juurde on moodustatud 6-liikmeline hoolekogu: hoolekogu liikmed Annika Miller, Kaie Pranno, Rait Ots, Hergo Tasuja, Karin Kokla, Riina Maivel.
Lasteaia teeninduspiirkonnaks on kinnitatud Hiiumaa vald. Suvepuhkus on juulis, siis on lasteaed suletud.
Emmaste lasteaia Naksitrallid visioon:
EMMSTE LASTEAED ON PEREKESKNE LASTEAED. PANEME RÕHKU SELLELE, ET MEIE KASVANDIKUD OSKAKSID TULEVIKUS HOIDA KESKKONDA, ARMASTADA OMA KODUKOHTA, KODUSAART JA KULTUURI.
Emmaste lasteaia Naksitrallid missioon:
LASTE MITMEKÜLGSE ARENGU TOETAMINE, ERIVAJADUSTE MÄRKAMINE, KOOLIKS ETTEVALMISTAMINE LÄBI MÄNGU JA LOODUSLOO.
Loe Edasi »

0 kommentaari: